Leczenie krok po kroku
1. Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Nakładki należy stosować w kolejności chronologicznej. Plastikowe woreczki oraz poszczególne nakładki są oznaczone kolejnymi numerami. Nakładki posiadają również oznaczenie UJ oraz LJ. Nakładki oznaczone UJ (upper jaw) zakłada się na szczękę górną, a nakładki LJ (lower jaw) są przeznaczone do założenia na żuchwę.
2. Sprawdź, czy w Twoim przypadku konieczne jest zastosowanie metody IPR (redukcji szkliwa) i po założeniu pierwszej pary nakładek korekcyjnych umów się na konsultację ze swoim lekarzem.
3. Co 2 tygodnie samodzielnie wymieniaj nakładki i noś je co najmniej przez 22 godziny na dobę.
4. Raz na dwa miesiące zgłoś się na kontrolę do swojego stomatologa.
Ma to znaczenie przede wszystkim dla przyznania gwarancji SMILE NOW.
5. Dbaj o higienę jamy ustnej, myj regularnie nakładki zimną wodą i pamiętaj o ich zdejmowaniu do posiłków.
6. Dla utrwalenia efektu estetycznego zalecamy stosowanie naszego aparatu retencyjnego, który otrzymasz wraz z nakładkami.
Zakłada się go bezpośrednio po leczeniu i nosi przez pierwszych 6 tygodni, dokładnie tak samo jak nakładki korekcyjne. Potem zakłada się go już tylko na noc. Pomaga on zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia.
Nakazy
SPANIE Z NAKŁADKAMI KOREKCYJNYMI
Nakładki powinny być założone także podczas snu.
CHROŃ SWOJE NAKŁADKI
Chroń swoje nakładki przed słońcem i wysokimi temperaturami, które mogą spowodować ich odkształcenie! Trzymaj je także poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych!
ZDROWIE TWOICH ZĘBÓW
Aby Twoje zęby i dziąsła były zdrowe, przeprowadzaj regularne kontrole u dentysty, także podczas leczenia przy użyciu nakładek korekcyjnych! Ponadto do codziennej higieny jamy ustnej zalecamy stosowanie nici dentystycznej.
Zakazy
JEDZENIE I PICIE
Przed jedzeniem zawsze należy wyjmować nakładki i zakładać ponownie dopiero po umyciu zębów. Umyj dokładnie ręce, zanim dotkniesz nakładek. Podczas noszenia nakładek korekcyjnych pij tylko zimną wodę. Gorące napoje mogą odkształcić i uszkodzić nakładki. Napoje zawierające cukier czy kwas mogą gromadzić się pod nakładkami. Może to stworzyć
dogodne warunki do rozwoju próchnicy czy innych chorób zębów.
PALENIE TYTONIU
Przed paleniem należy koniecznie wyjąć nakładki korekcyjne, ponieważ dym może je przebarwić, powodując nieestetyczne naloty.
GUMA DO ŻUCIA
Podczas noszenia nakładek nie należy żuć gumy. Nakładki mogę się bowiem skleić.
Jak postępować z nakładkami
ZAKŁADANIE
Ostrożnie i równomiernie wciśnij nakładki na zęby – najpierw na przednie, a potem na tylne. Nakładki powinny łagodnie wskoczyć na swoje miejsce. Wsuń nakładki na zęby palcami, nie zagryzając ich.
WYJMOWANIE
Koniuszkami palców ostrożnie zdejmij nakładki z zębów. Najpierw z tylnych, a potem z przednich. Nakładki powinny łatwo wyskoczyć. Na początku może to wymagać kilku prób.
Nie martw się, jeśli nie uda Ci się wyjąć nakładek natychmiast!
Pod żadnym pozorem nie próbuj ich wyjąć za pomocą przedmiotu o ostrych krawędziach! Możesz się skaleczyć i uszkodzić nakładki korekcyjne.
CZYSZCZENIE
Myj nakładki korekcyjne pod bieżącą, zimną wodą, aż będą czyste. Plamy czy resztki jedzenia możesz delikatnie usunąć szczoteczką do zębów. Raz w tygodniu możesz użyć tabletek do
czyszczenia, które kupisz w dziale produktów do pielęgnacji jamy ustnej w każdej drogerii.
Nie stosuj tabletek częściej niż raz w tygodniu, ponieważ mogą uszkodzić tworzywo, z jakiego są wykonane Twoje nakładki. Nie używaj płynu do płukania jamy ustnej ani innych środków
czyszczących, bowiem mogą one uszkodzić nakładki korekcyjne.